• 14 czerwca 2024

Olimp Protein Snack Hazelnut Cream

Olimp Protein Snack Hazelnut Cream

Jak obiecałam, tak robię! Dziś testuję krem orzechowy, czyli drugą nowość od Olimpu. Wszyscy wiemy, że nazwa nawiązuje do znanej i lubianej Nutelli. Pytanie tylko, czy słusznie? Z poprzedniego smaku nie byliśmy zadowoleni, więc jesteśmy pod większą presją. Sprawdźcie moją recenzję Olimp Protein Snack Hazelnut Cream, aby przekonać się o moich wrażeniach, a potem podzielcie się swoimi.
23T
- hydrolizat kolagenu. WPC, tłuszcze palmowe, maltitole. Tłuszcze shea, tłuszcz kakaowy 10-15%. Lecytyny słonecznikowe. 10% kakao. - mąka pszenna, skrobia pszenna. Cukier, olej kokosowy. Kolor, acesulfam k, sukraloza.

Konsystencja

Narysuj, wypisz i wymaluj poprzednią wersję. Jest to fakt, który pewnie nikogo nie dziwi. Mamy w tym przypadku trzy warstwy: polewę, chrupiący wafel i masę białkową. Ostatnia warstwa jest najciekawsza. To właśnie ona jest najciekawsza. Jest twarda, zbita i piaszczysta. Brzmią one negatywnie bez dodatkowego opisu, ale tak nie jest. Warto wspomnieć o charakterystyce tekstury masy białkowej. W moim odczuciu kojarzy się ona z blokiem kakaowym. Jest to coś, co szanuję!

Smak

Pozytywnie was zaskoczył? Może nie, ale mogę śmiało powiedzieć, że ma więcej zalet niż wersja Double Chocolate. W składzie można jeszcze znaleźć orzechy laskowe, jeśli użyjecie lupy. Są one jednak przepyszne. Ta odmiana orzechów najlepiej smakuje w połączeniu z przekąską białkową i kakao. Główny składnik przekąski, czyli czekolada, dobrze komponuje się z orzechami. Smak jest wyśmienity, ale są pewne wady. Mają one nieco mdły posmak i niewystarczającą słodycz. Uważam też, że orzechy laskowe lepiej komponowałyby się z mleczną czekoladą. Nie mam jednak czego żałować.

Podsumowanie

Olimp Protein Snack Hazelnut Cream to lepszy wybór niż poprzedni smak. Warto spróbować, mimo wszystkich swoich wad. Zaskakujące jest to, że firma wypuściła taką przekąskę. Co to w ogóle za przekąska? Ma kiepski skład i brakuje w niej makroskładników.

Cena: 8 zł

Share :

Może Cię zainteresować