• 23 lipca 2024

Power Crunch Salted Caramel - wafel proteinowy

 

To mój pierwszy profil poświęcony Power Crunch! Te wafle proteinowe są bardzo popularne w branży fitness. Występują w wielu smakach. Mnie najbardziej zaintrygował ten z solonym karmelem i to właśnie w nim testowane są słodycze tej firmy. Jeden wafel zawiera 205 kcal i 13g białka. 

Konsystencja

Power Crunch widać na zdjęciu, jak jest rozbity na kilka części. Składa się z trzech wafli i dwóch warstw kremu. Całość pokryta jest polewą. Mogłoby być jej nieco więcej, gdyż wafle pod nią prześwitują. Power Crunch jest gęsty i nie kruszy się, wafle pod nim są cienkie i chrupiące, natomiast konsystencja kremu jest piaskowa. Jego konsystencję można określić jako pastę tahini. Nie jest jednak wilgotna. Wolę wafle, które nie kruszą się z każdej strony, więc ten jest prawie idealny. Chciałabym mieć więcej dodatków.

Smak

Nie wiedziałam, że tak słony karmel jest możliwy! Power Crunch jest świetnym przykładem na to, dlaczego w "Salted Caramel" powinna być sól. Jest bardzo słony, co bardzo mi odpowiada. Nie jest to kłamstwo. Na 100 g przypada 1 g soli, czyli prawie dwa razy więcej niż w innych smakach. Karmel przypomina mi toffi, podobne do tych, które można znaleźć w polewach do lodów lub w lodach. Jest słodki i ma wyraźny aromat. Co ważne, słodycz nie dominuje nad solą, gdyż smaki doskonale się uzupełniają. Pasta, która pokrywa wafle, jak wspomniano wyżej, jest kremowa i mleczna. W porównaniu z innymi smakami można ją określić jako neutralną. To połączenie sweet & salty nie jest słabe. Smakuje wyśmienicie.

Podsumowanie

Power Crunch to nie do końca odpowiednia mieszanka składników na zdrowego wafla. Zawiera cukier i olej palmowy. Reszta produktu wygląda w porządku. Białko pochodzi z białek mleka i serwatki, natomiast poliole zostały usunięte i zastąpione stewią lub sukralozą. Warto spróbować solonego karmelu.

Cena: około 10 zł

Share :

Może Cię zainteresować