• 14 czerwca 2024

Batonik Pilos Protein Cottage Cheese - nowość od Lidla

 

Kolejna białkowa nowość w sklepach To tym razem , która zaskoczyła wszystkich bogatą w białko wersją batonów twarogowych. Jest niesamowity!!! Próbowaliście już kiedyś? Dajcie znać. To moje pierwsze podejście do twarogu w takim formacie. Spójrzcie na efekty. Twarogowy batonik proteinowy Pilos!
Makroskładniki (40g): 124 kcal 8,8B|7,6T|6,4Składniki.
65% tłuszczu Cottage Cheese (mleko pasteryzowane z bakteriami fermentacji mlekowej), cukier, olej palmowy, lecytyny sojowe, aromat waniliowy.

Konsystencja

Było to dla mnie zaskoczenie, ale jestem bardzo zadowolona z efektów. Jest niezwykle tłusty, co trzeba podkreślić. 19g tłuszczu w batonie zawierającym aż 65% sera twarogowego? To mówi samo za siebie. Mnie taka tłustość nie przeszkadza. Wręcz idealnie mi ona odpowiada. Twarożek jest niezwykle zwarty, ale wciąż wilgotny. Nie rozpływa się jak czekolada, ale pozostawia na podniebieniu tę charakterystyczną tłustość. Taka konsystencja nie jest jeszcze dostępna w batonach, ale mam nadzieję, że tak się stanie. Konsystencja polewy jest podobna do ptasiego mleczka. Super!!!

Smak

Dlaczego tak długo trwało zanim spróbowałam twarożku? Takie pytanie zadałam sobie po pierwszym spróbowaniu tego nowego smaku. Smak ten można porównać na wiele sposobów. Należą do nich twaróg i waniliowy serek homogenizowany. Ten daje mocny waniliowy smak z umiarkowaną słodyczą. Jednak ta pierwsza wydaje się być wystarczająca. Nie można pominąć ważnego aspektu, jakim jest kwasowość. Bez niej twaróg nie miałby dobrej prasy. Baton będzie smakował doskonale, jeśli lubicie sernik. Porozmawiajmy jeszcze o polewie. Choć może nie jest najlepsza, nie sposób narzekać na jakość czekolady i jej słodycz.

Podsumowanie

Te nowości mogłyby być w sklepach każdego dnia! Choć składniki nie są najlepsze, to pozostałe cechy to rekompensują. Pilos Protein Cottage Cheese Bar to obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników nabiału. Dobra robota Lidl!

Cena: około 1,50 zł Lidl

Share :

Może Cię zainteresować