• 14 czerwca 2024

Zyskaj na wadze dzięki tym 5 produktom dietetycznym na masę

Zyskaj na wadze dzięki tym 5 produktom dietetycznym na masę

Masa to proces budowania masy mięśniowej. Charakteryzuje się dietą o wyższej kaloryczności. Jest to przyjemne doświadczenie, w przeciwieństwie do okresu redukcji. Może być jednak problematyczne, jeśli nie wie się, jakie produkty spożywać. Jak powinna wyglądać dieta na przyrost masy? Mamy dla Ciebie 5 produktów, które pomogą Ci przybrać na wadze.

Co warto wiedzieć o diecie na masę?

Obliczenie zapotrzebowania kalorycznego to pierwszy krok do zbudowania masy mięśniowej. Na stronie FITRECENZJE.PL można znaleźć kalkulator kalorii, który pomoże w tym zadaniu. Możesz obliczyć kalorie, które musisz spożyć, wprowadzając swój wiek, wagę, płeć, poziom aktywności fizycznej i cel wagowy. W okresie masowym najlepiej jest spożywać wysokokaloryczne produkty i jeść mniejsze posiłki. Aby to osiągnąć, dobrym pomysłem może być zastąpienie produktów o obniżonej zawartości tłuszczu klasyczną wersją beztłuszczową. Wybieraj produkty na bazie pszenicy zamiast pełnoziarnistego makaronu, ryżu i chleba. Produkty te mają mniejszą zawartość błonnika, przez co po ich zjedzeniu będziesz czuć się bardziej syty. Dieta na masę powinna zawierać produkty bogate w węglowodany i białko, które pomogą w budowaniu masy mięśniowej.

Top 5 produktów, które pomogą ci przybrać na wadze

  1. Masło orzechowe

Masło orzechowe powinno być podstawą diety. Ma wysoką liczbę kalorii, a jednocześnie niską objętość. Wzbogaci smak potraw takich jak owsianka, naleśniki, racuchy, kasza manna czy omlet. Masło orzechowe to świetny dodatek do koktajli i smoothie. Dostarczy ono dodatkowych kalorii.

2 - Kremy białkowe

Kremy białkowe, takie jak masło orzechowe, charakteryzują się wysoką zawartością kalorii (około 550 kcal/100 g), pomimo niewielkiej ilości produktu. Nie inaczej jest w przypadku ich zastosowania. Kremy proteinowe są wysokokaloryczne, a jednocześnie zawierają dużo białka. Jest to ważne dla budowania masy mięśniowej. Możesz wybierać spośród różnych smaków, aby dopasować je do swojego gustu i dodać słodyczy do swojej diety.

3 Orzechy i nasiona

Włącz te produkty do swojego menu jako przekąskę między daniami głównymi lub jako dodatek do słodkich potraw. Orzechy i nasiona mogą być również używane jako składnik pesto lub sałatek. Wysoka wartość kaloryczna tych produktów pozwala na przemycenie dodatkowych kalorii bez wpływu na objętość. Orzechy są również dobrym źródłem białka i zdrowych tłuszczów.

4. batony proteinowe

Batony proteinowe to zdrowe słodycze, które można spożywać jako słodką przekąskę, deser lub dodatek. Osłodzą menu i dostarczą niezbędnego makroskładnika na masę, jakim jest białko. Można je spożywać jako deser, słodką przekąskę lub dodatek. Batony proteinowe mają wartość kaloryczną od 250 kalorii do 15-20g białka, w zależności od ich producenta. To szybki, smaczny i niskokaloryczny wybór!

5. puddingi

Kalorie w puddingach różnią się w zależności od rodzaju i ilości użytego mleka. Lepiej jest zastąpić mleko 0,5%, które ma niską zawartość tłuszczu, mlekiem zawierającym więcej tłuszczu, np. 1,5% lub 2,5%. Zwiększy to nie tylko wartość kaloryczną budyniu, ale także intensywność smaku. Deser przygotowany z jednego opakowania (40g) produktu zawiera 400kcal, 16g białka i prawie 60g węglowodanów!

Koniec problemów z przybieraniem na wadze!

Produkty, które wybraliśmy, pomogą ci łatwo i bezproblemowo przybrać na wadze. Jeśli kiedykolwiek zmagałeś się z podjęciem decyzji, co jeść, aby przybrać na wadze, a na końcu okazało się, że masz dużo kalorii do zjedzenia, mamy nadzieję, że ta lista rozwiązała Twój dylemat i teraz przybieranie na wadze będzie dla Ciebie łatwe, przyjemne i skuteczne.

Share :

Może Cię zainteresować