• 23 lipca 2024

Mr. Nut Peanut Paste - Lepsze niż bez soli

 

Obiecałam, że będzie więcej recenzji masła orzechowego i kremów proteinowych i słowa dotrzymałam. Dziś testuję pastę orzechową z dodatkiem Soli od Mr. Nut. Zapraszam wszystkich do czytania i komentowania.

46T

Konsystencja

Jest kremowa, gładka i aksamitna, co widać na filmiku i na zdjęciu. Nie będę ukrywać, że mam niskie standardy jeśli chodzi o konsystencję masła orzechowego. Wolę kremowe masła orzechowe, ale lubię też te mniej kremowe, które można wykorzystać jako polewę.

Smak

Widziałam, że producenci maseł orzechowych dodają do nich sól, co może prowadzić do utraty smaku i pogorszenia jakości orzeszków. Tak nie jest. Wystarczy nieco więcej niż gram soli, aby wzmocnić smak orzechów, nadając im wyraźną słoną nutę.

Podsumowanie

Na etykiecie pasty "Pan Orzech", można zauważyć, że została ona mocno przesolona. Jest to nieprawda i uważam to za zaletę. Masła można znaleźć z 3g soli na 100g. Jedyne co mi się nie podoba w masłach to skrobia ziemniaczana w składzie i brak informacji o zawartości orzechów. Masło jest pyszne jako dodatek do dań słodkich jak i wytrawnych.

Cena :około 10 zł

Share :

Może Cię zainteresować