• 23 lipca 2024

Recenzja wysokobiałkowych jogurtów Go Active z płatkami owsianymi

Recenzja wysokobiałkowych jogurtów Go Active z płatkami owsianymi

Biedronka sprzedaje teraz wysokobiałkowe jogurty Go Active z płatkami owsianymi! Do wyboru są trzy smaki: klasyczny, truskawkowy i jabłkowo-cynamonowy. Dziś przetestujemy je wszystkie - aby sprawdzić, jaką konsystencję, smak i wartość oferują!

Co warto wiedzieć o wysokobiałkowych jogurtach owsianych Go Active?

  • Biedronka, opakowanie 2,79 / 150g
  • Do wyboru 3 smaki: klasyczny, z truskawkami lub z jabłkami i cynamonem
  • Każde opakowanie zawiera 111 kcal i 9,3 g białka.
  • Zawartość płatków owsianych i owsa 2,1% i 2,1%

Jaką konsystencję mają jogurty owsiane Go Active?

Jogurty wysokobiałkowe zawierające płatki owsiane mają dokładnie taką samą konsystencję: są rzadkie i spływają z łyżki. Jogurty te powinny być dostępne w butelkach. Gęstość kefiru i jogurtu pitnego jest podobna. Każdy wariant smakowy zawiera bardzo mało płatków owsianych. Są "miękkie i smarowne".

Wariant jabłkowy zawiera dużą ilość kawałków jabłka. Na szczęście producent ich nie zjadł. Żałował natomiast truskawek, które znalazł w wariancie truskawkowym. Było ich mało, przynajmniej w moim kawałku. Szkoda.

To nie dla mnie, bo wolę gęstsze jogurty. Płatków owsianych również mogłoby być nieco więcej, by jogurt był bardziej treściwy.

Ocena za konsystencję 2/10

Jaki jest smak jogurtów owsianych Go Active?

Zacznijmy od klasyki: jest pyszny, lekko słodki, mleczny i niekwaśny. Od razu pomyślałam o jogurcie Danone z ziarnami zbóż.

Z kolei wersja jabłkowo-cynamonowa skojarzyła mi się z Jogobellą Baked Apple Yogurt lub innym jogurtem o smaku gruszki, którego nazwy nie pamiętam. Czuć jabłka lub gruszki. Cynamon prawie w nim nie występuje. Jest zdecydowanie słodszy od klasycznej wersji.

Wariant truskawkowy smakował już jak jogurt truskawkowy. Najsłodszy z całej trójki. Zaskoczenia i szału nie ma. Klasyczna wersja była dla mnie najlepsza, mimo że lubię bardzo słodkie rzeczy.

Ocena za smak 7/10

Czy warto kupić Go Active High Protein jogurt z płatkami owsianymi?

Nie tego się spodziewałam. Jogurty wysokobiałkowe i płatki owsiane mogłyby stanowić pyszną przekąskę. Te jogurty są bardzo rzadkie, a zawartość płatków owsianych jest niewystarczająca. Nie da się ich zjeść i znikają w mgnieniu oka. Mogłyby być również bardziej bogate w białko jak na "jogurty wysokobiałkowe". Cukier jest głównym minusem.

Podsumowanie: Wysokobiałkowe jogurty GoActive zawierające płatki owsiane nie są warte zakupu. Są smaczne, ale zawartość cukru i beznadziejnie rzadka konsystencja je dyskwalifikują. Nie kupię ich ponownie. Lepiej byłoby zrobić niewielką ilość owsianki ze skyra, lub odżywką białkową.

Plusy:

+dostępność

Niska cena

+ smaczne

Minusy:

-rzadka i lejąca się konsystencja

Niewielka zawartość płatków owsianych

-zawartość cukru (w składzie)

Mało białka

Skład i makroskładniki odżywcze

Klasyczny

Truskawki

Z jabłkami i cynamonem

Fit Reviews to najlepszy sposób, aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami na temat fitnessu!

FitREC oferuje duży wybór produktów bezcukrowych, wysokobiałkowych i fit!

Share :

Może Cię zainteresować